לקחנו את הגלולה האדומה

מי אנחנו

משפחה של חמישה במסע. נעים מאד, אנחנו: הראיס, האישה, הנייטיב’ס.
שלושה נייטיב’ס לנו והמה: בכור הבית, המרכזי, קטנת הבית.
מטיילים מאז אוקטובר 2014 בדרום מזרח אסיה, נהנים בטירוף, רחוקים ממיצוי, חושבים מה יהיה.

Our home is where we are and wherever we go (sorry for the cliche)

Our home is where we are and wherever we go (sorry for the cliche)

אז לקחנו את הגלולה האדומה.
מה? מי? איזו גלולה בדיוק..?
ובכן, מי מכם שראו הטרילוגיה מטריקס יותר מפעם אחת, בוודאי יודעים מה עומד מאחורי אותה גלולה האדומה.
בסרט, ניאו מקבל הצעה ממורפיאוס לבחור בין שתי גלולות. הגלולה הכחולה היא זו שתעיף אותו בחזרה לאשליה המוכרת של חיים אומללים, נוחים ונטולי מודעות. זה אזור הנוחות שלו. הגלולה השנייה היא אדומה. בחירה זו תיקח אותו אל המציאות הגולמית כפי שהיא. אל מחוץ למטריקס. הוא יצטרך להתמודד עם מה שהוא באמת, ולקבל את הטעם של מה שיש שם בחוץ. ניאו בוחר ב… נו, אתם יודעים …

אז החלטנו לקחת את הגלולה האדומה.
גם לנו היו את חיי העולם המערבי היומיומיים שלנו.
רוב הזמן עבר בעבודה כלשהי בחברת ייעוץ בתחום ההיי טק. שמתי לב שקשה להסביר לילדים שלי מה בדיוק אני עושה בכל הזמן הזה שאני עובד מחוץ לבית. יש לי בית נחמד. יש לי משכורת נאה. ועדיין, אני מרגיש כלוא בבית סוהר. אני עובד כמו עבד משמונה עד שש. אני צריך לנסוע כשעה לעבודה בכל כיוון. אני רואה את הילדים שלי כמעט רק בסופי שבוע. אני עושה עבודה לא באמת חשובה. משהו שמישהו איפשהו מרוויח עוד קצת כסף ממה שאני עושה. זה כלוב הזהב. המטריקס.

גירסת האישה – החיים המערביים היומיומיים שלי היו דווקא טובים. אני עצמאית, אני נוכחת בחיי הילדים שלי. אני עושה בעסק שלי (כמעט) רק מה שאני רוצה. לקח לי עשור לדייק את זה אבל עכשיו זה פשוט נהדר. באמת. יש רק בעיה אחת – מישהו משלם על זה, והמישהו הזה הוא האהוב שלי. זה שאני רוצה להזדקן איתו, (והשקעתי בגבר צעיר ממני כדי לוודא שהוא ימות אחריי… ) בקצב הזה של החיים, עמוק בתוך השיטה, האהוב שלי משלם בבריאות נפש וגוף את המחיר של החיים הנוחים. לי.

החלטנו – לא עוד. אנחנו יוצאים מהמטריקס. לקח לנו שנה, פלוס מינוס, להיערך לעשות את מה שחלמנו ולהגיד – אנחנו לא פה יותר. מתחפפים.
ואני מתכוון ממש לכל אחד מאיתנו, עם הילדים שלנו. איפה? האפשרויות הן אינסופיות. התחלנו איפשהו במזרח אסיה ומשם נודדים הלאה.
זה בדיוק מה שאנחנו מתכוונים חוקרים ומשתפים באתר / הבלוג הזה.
האתגרים הם רבים מספור: כסף, אוכל, אשרות, חינוך, חברים, הנכסים שלנו בבית. זהו תהליך ולא קל.
אנחנו מתכננים צעד אחר צעד לבנות את תכנית הפעולה שתאפשר לנו להשיג את זה ולהתרחק מהמטריקס.

המסע מתחיל כאן!

198696_10150323570796383_679656382_9474604_2319154_n

7 thoughts on “מי אנחנו

 1. Or Carmi

  Dear Sis & Nitzan, This is the first time i am seeing/reading your new blog and i LOVE it!!! i agree very much with what you are saying, why fit in when you can fit OUT??! Fit in with what? with all the crazyness and ignorance? what for? good for you guys, so happy for you, you are going to have a BLAST! love you all very much.

 2. איריס

  מאוד נהנית לקרוא אתכם, אתם באמת חיים גם את החלום שלי… אני ירוקה מקנאה!!
  בבקשה ספרו עוד על ההחלטה לצאת לטיול גדול כזה, שיקולים פרקטיים, מה עושים עם הבית, העבודה, חסכונות נדרשים? ממה חיים? המון המון תודה!

  1. wetooktheredpill

   וואו איריס, שאלת שאלה גדולה שממש קשה לענות עליה ככה בתגובה על רגל אחת. את מוזמנת פשוט לשוטט בבלוג. הוא מפוצץ באינפורמציה על הכל. את יכולה פשוט לחפש תחת קטגוריית “הכנות” ו”כסף” ולמצוא איך התכוננו וכמה זה עלה לנו.

   1. איריס

    תודה! קראתי לא מעט אבל מבינה שכדי לעשות את הצעד הגדול דרושים יותר מחלומות ואני אדם פרקטי וקצת פריק קונטרול 🙂 בכל מקרה המון תודה כל השיתוף ובהחלט אמשיך לקרוא!

    1. wetooktheredpill Post author

     פרקטי וקונטרול פריק זה אנחנו 🙂 תרגישי חופשי. ואם תרצי באמת לבדוק איך עושים את זה, אנחנו נשמח לסקייפ של שעה שיעלה לך כסף אבל יעשה לך סדר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *